Ułatwienia dostępu

baner_chrzest-1.4.jpg
8 – DNIOWA, SAMOLOTOWA

TERMIN: 11.02.-18.02.2023
CENA: 3.500 zł + 200 euro*
(obowiązuje zaliczka przy zapisie – 1000.00zł)PORTO - FATIMA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE - ALJUSTREL – VALINHOS – OBIDOS – LIZBONA – BRAGA - COIMBRA – SANTIAGO DE COMPOSTELLA – GUIMARES – BARCELOS – PORTO

DZIEŃ 1 - BERLIN – PORTO

Zbiórka w Bielawie, wyjazd na lotnisko w Berlinie, odprawa paszportowo - celna, wylot do PORTO o godz. 12.25. Przylot o godz. 14.40. Następnie transfer autokarem do FATIMY – ośrodka kultu maryjnego i miejsca pielgrzymek z całego świata, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorem wyjście na zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Udział w Procesji ze świecami. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 2 - BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – GRUTAS DE MIRA DE AIRE
Śniadanie, przejazd do BATALHA i zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do ALCOBAÇI, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Następnie wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża, wjazd autokarem do starego miasta na punkt widokowy, wizyta w starym Sanktuarium Czarnej Madonny. Krótki odpoczynek na plaży. Następnie wizyta w jednej z największych w całym kraju jaskiń zwanej Grutas de Mira de Aire. Ta rozległa podziemna grota odkryta została 1974 roku. Podziwiać można imponujące formacje naciekowe w postaci licznych stalaktytów i stalagmitów. Powrót do Fatimy. Degustacja wina Porto. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Udział w Procesji ze świecami. nocleg.

DZIEŃ 3 – ALJUSTREL – VALINHOS - FATIMA
Śniadanie, przejście Drogą Krzyżową i wizyta w wiosce Aljustrel, miejscu zamieszkania Pastuszków. Droga Krzyżowa (Via-Sacra) wiedzie przez 14 stacji upamiętniających Mękę Chrystusa; stacja 15 poświęcona jest Zmartwychwstaniu. Na końcu znajduje się Kalwaria (Calvário) – kaplica i wieńcząca ją postać Ukrzyżowanego. Pomiędzy stacjami mieści się figura Matki Bożej z Valinhos, upamiętniająca czwarte objawienie z 19 sierpnia 1917 r. Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.DZIEŃ 4 - OBIDOS – LIZBONA - FATIMA
Śniadanie, wyjazd do OBIDOS, spacer po pięknym starym portugalskim mieście otoczonym XIV-wiecznymi murami obronnymi. Przejazd do LIZBONY - stolicy Portugalii, spacer po dzielnicy Belem: wizyta w pięknym Klasztorze Hieronimitów wraz z Katedrą, Wieża Belem, Pomnik Odkrywców - pomnik odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gama oraz Ferdynanda Magellana, przejazd zabytkowym tramwajem i degustacja słynnej ginji – wiśniówki znanej w całej Portugalii. Następnie spacer wąskimi uliczkami mauretańskiej Alfamy, najstarszej dzielnicy Lizbony, czas wolny, możliwość skorzystania z jednej z największych atrakcji miasta – winda Santa Justa - zaprojektowaną przez ucznia Gustawa Eiffla. Powrót do hotelu w Fatimie, obiadokolacja, nocleg.DZIEŃ 5 -– COIMBRA – BRAGA - SANTIAGO DE COMPOSTELLA
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii z XIII-wiecznym uniwersytetem. Prawdopodobnie to właśnie tutejsza uczelnia położona niczym zamek na wzgórzu natchnęła J.K. Rowling do napisania powieści o czarodziejach. Zwiedzanie Uniwersytetu, następnie spacer po uliczkach miasta i centrum. Przejazd do BRAGI, głównego ośrodka religijnego, nazywanego portugalskim Rzymem. Spacer po zabytkowym centrum. Zwiedzanie wielokrotnie przebudowywanej i bogatej stylowo katedry. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELLA, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

DZIEŃ 6 – SANTIAGO DE COMPOSTELLA – BARCELOS - GUIMARES 
Śniadanie, wizyta w Bazylice i muzeum Świętego Jakuba Apostoła, spacer po centrum. Ok godz. 13:00 przejazd do BARCELOS - jednym z najważniejszych symboli miasta, jak i całej Portugalii jest spotykany tu na każdym kroku charakterystyczny ceramiczny kogucik - Galo de Barcelos. Spacer po miasteczku: Kościół Jezusa Ukrzyżowanego, przejście przez most z XIV w. do Paco dos Condes - siedziby dawnych książąt Barcelos, figura słynnego Kogucika, zamek i mury zniszczyło trzęsienie ziemi. Następnie przejazd do GUIMARÃES nazywanego kolebką Portugalii. Spacer wąskimi uliczkami średniowiecznego miasta, które od 2001 r. jest objęte patronatem UNESCO. Przejazd do PORTO, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.DZIEŃ 7 – PORTO
Śniadanie, zwiedzanie PORTO, miasta niezwykłego i pełnego kontrastów, malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Duero. Historyczne centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO. Zwiedzanie: kościół św. Franciszka; dworzec św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, który kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Na miejscowym dworcu znajduje się jeden krótszy peron, który prawdopodobnie był pierwowzorem dla słynnego peronu 9 i ¾ opisywanego w książkach o Harry'm Potterze. Rejs statkiem po rzece Duero – wspaniała okazja, by poznać miasto z innej perspektywy. Wizyta w piwnicach, gdzie dojrzewają doskonałe portugalskie wina, degustacja słynnego porto 3 szt, z którego produkcji słynie miasto. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ – PORTO - BERLIN
Śniadanie w formie lunch boxów, wykwaterowanie z Hotelu ok godz. 05.00. Wyjazd na lotnisko w Porto, wylot o godz. 07.45, przylot do Berlina o godz. 12.00, powrót do Bielawy, zakończenie pielgrzymki

ŚWIADCZENIA:
 • Transfer autokarem na lotnisko i z powrotem 
 • Przelot samolotem Berlin – Porto – Berlin
 • Bagaż główny 20 kg, bagaż podręczny 5 kg
 • Opłaty lotniskowe
 • Transport autokarem na miejscu wg programu 
 • 7 noclegów w hotelach 3* w pokojach 2,3 os. z łazienkami 
 • 7 śniadań w hotelach – bufet 
 • 7 obiadokolacji w hotelach – woda i wino do posiłku
 • opieka pilota na całej trasie zwiedzania
 • ubezpieczenie NNW i KL oraz bagażu
 • opłata TFG i TFP

UWAGI: 
Na bilety wstępu (Klasztor Bathala, Klasztor Alcobaca, Uniwersytet Coimbra, rejs po rzece Duro, wizyta w winiarni w Porto z degustacją, Klasztor Hieronimów, Przejażdżka turystycznym tramwajem w Lizbonie oraz degustacja słynnej ginji - wiśniówki) oraz przewodników lokalnych, taxę klimatyczną, system audio-guide należy przeznaczyć obowiązkowo - *200€.
 • Fakultatywnie winda Santa Justa w Lizbonie - 8€. Kolejność zwiedzania ustala przewodnik, który nie oprowadza wewnątrz obiektów.
 • Zwiedzanie zabytków z zewnątrz wg programu nie ujętych w świadczeniach. Cena nie zawiera dopłaty do pokoju 1 – os. wynosi 250€.
 • Biuro nie odpowiada za zmiany godzin przelotów.
 • Zamiana nazwiska po wykupieniu biletu lotniczego jest płatna.
 • Możliwość dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji obejmującą covid-19 – koszt 5,5% ceny wycieczki.
 • Pielgrzymka skalkulowana przy min 40 os.

ZAPISY I INFO.:
ks. Kamil – 727 938 030;
Pani Irena – 512 168 056 PARAFIA RZYM.-KAT.
WNIEBOWZIĘCIA NMP W BIELAWIE

pl. kard. Stefana Wyszyńskiego 1
58-260 Bielawa

tel. 733 824 147
tel. 74 833 46 13

KANCELARIA PARAFIALNA
w ciągu roku:
w poniedziałek tylko sprawy cmentarza parafialnego 16.00 - 18.00
przed południem w środę i czwartek 
9.00 - 10.00
po południu od środy do piątku 
16.00 - 18.00

w okresie wakacyjnym:
środaczwartek 
od 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 18.00

Opłaty za grób na cmentarzu parafialnym
można dokonać w każdy poniedziałek
w godz. od 16.00 do 18.00
lub wpłacając na konto parafialne. 
opłatę na 10 lat 250 zł., na 20 lat 500 zł.
podając w tytule id grobu oraz dane osoby
wpłacającej z adresem do korespondencji.

Rachunek: 02 9527 0007 0000 5441 2000 0001
Bank Spółdzielczy Dzierżoniów

 

Portale warte polecenia