Odnowa w Duchu Świętym "Arka" istnieje w Parafii od ponad trzydziestu lat. Została założona na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Założycielem był Grzegorz Kościak Pierwszym opiekunem był ks. Jan Adamarczuk.

Na samym początku była bardzo liczna. Obecnie stale spotyka się kilkanaście osób. Chcemy to zmienić, dlatego mamy propozycję. Chcesz się uczyć modlitwy - przyjdź do nas ! Chcesz się modlić śpiewem przy muzyce i wnosić Słowo Boże w swoje codzienne życie - dołącz do nas!

Od miesiąca września wznowiliśmy nasze spotkania po wakacyjnej przerwie. Spotykamy się w piątki o godzinie 15/30. Obecnie opiekunem Odnowy w Duchu Świętym jest ks. Kamil Ożóg. Spotkania Wspólnoty inspirują do czytania i rozważania Pisma Świętego, do nabywania cnót chrześcijańskich i dzielenia się wiarą.

A co nas czeka na drodze wiary?
Przede wszystkim pełny i całkowity rozkwit naszej osobowości, to życie któremu towarzyszy Bóg, Jego słowo i przykazania. Bóg pyta w ten sposób czy dalej chcesz iść za Nim, czy chcesz być Mu wierny, czy chcesz wytrwać w swojej decyzji?

Odnowa charyzmatyczna jest ogromną łaską daną Kościołowi naszych czasów. Wzywa ona nas wszystkich i zachęca do umocnienia naszej wiary i odkrywania nowych sposobów życia chrześcijańskiego opartego na braterskim dzieleniu na wzór chrześcijan kościoła pierwotnego.