Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie
Jk 5,14-15

SAKRAMENT NAMASZCZENIA CHORYCH

A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.
(Jk 5,14-15)

Chorych, z posługą sakramentalną, odwiedzamy w pierwszą sobotę miesiąca – w nagłych przypadkach w każdym innym czasie.
Przy zgłoszeniu chorego należy określić jego stan zdrowia (zwłaszcza czy jest on w stanie przyjąć Komunię Świętą).

W domu chorego należy przygotować:

• stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece;
  • na stole: kropidło, woda święcona, szklanka z wodą i talerzyk z watą.
Wszyscy obecni w domu biorą udział w modlitwie. Prosimy nie czekać na ostatnią chwilę z wezwaniem kapłana do chorego
aby ten obrzęd nie stał się „Ostatnim” Namaszczeniem.