II Niedziela Adwentu
(4. 12. 2022 r.)
1. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki z przeznaczeniem na pomoc Polakom żyjącym na Wschodzie. Za wszelkie ofiary oraz życzliwość składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
2. W nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy następujące wydarzenia liturgiczne:
  • w środę – św. Ambrożego. Po Mszy św. wieczornej w wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy na AKATYST.
  • w czwartek – Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 6.30, 7.00, 17.00. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. od godziny 12.00 do 13.00 Godzina Łaski dla całego świata. MB objawiając się we Włoszech 8 grudnia 1947 powiedziała: życzę sobie, aby każdego roku 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. W związku z tym w naszym kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Dla tych, którzy w tym czasie, będą prosić Matkę Bożą – obiecała zesłać niezliczone łaski dla ciała i duszy oraz liczne nawrócenia. Serdecznie zapraszamy do indywidualnej modlitwy.
  • w piątek w sali św. Rodziny w Domu Parafialnym o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Obecność obowiązkowa.
  • w sobotę o godz. 7. 30. będzie miał miejsce różaniec za Ojczyznę, na który zaprasza „Krucjata Różańcowa za Ojczyznę”.
  • w przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Święte. Te Adwentowe Ćwiczenia Duchowe poprowadzą ks. Łukasz Kopczyński i ks. Kamil Pawlik. Na Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się poświęcenia medalików dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Natomiast o godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania. Rekolekcjonistów, jak i całe dzieło rekolekcji polecamy modlitwom wiernych.
3. Przypominamy, że rozpoczął się cykl spotkań pt. Szkoła modlitwy osobistej. To cykl spotkań, które są organizowane w auli Domu Parafialnego w kolejne piątki do 16 grudnia o godz. 18.00. Celem spotkań jest odnowienie, rozbudzenie wiary. Zapraszamy każdego, kto pragnie zmierzyć się z tym tematem, naprawdę warto.

4. Tegoroczne Roraty celebrowane są codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel o godz. 17.00. Do udziału w nich zachęcamy dzieci, które prosimy o przychodzenie z lampionami.

5. Przypominamy, że
poświęcone opłatki wigilijne są rozprowadzane przy naszym kościele, na cmentarzu parafialnym oraz w kancelarii. Zachęcamy do ich nabywania. Zebrane fundusze przeznaczone będą na bieżące potrzeby przy naszym kościele. Za życzliwość i zrozumienie oraz hojność serca serdecznie DZIĘKUJEMY. Do nabycia są także świece wigilijne oraz kalendarz na przyszły rok. Zebrane fundusze przeznaczone będą na wigilijne dzieło pomocy potrzebującym.

6. Kino MOKiS w Bielawie zaprasza na film biograficzno-obyczajowy "PROROK", który opowiada o prymasie Polski - kardynale Stefanie Wyszyńskim.
Seanse będą miały miejsce w bielawskim Kinie MOKiS w dniach 2-7 grudnia o godzinie 17.30 oraz w dniach 9-14 grudnia o godzinie 12.30. Koszt biletu to 18 złotych (bilet normalny) i 16 złotych (bilet ulgowy). Serdecznie zapraszamy.

7. Nasza Parafia organizuje w dniach 11-18 lutego samolotową pielgrzymkę do Fatimy. Koszt 3500 zł i 200 euro. Zapisy i szczegółowy program u ks. Kamila.

8. Zachęcamy do czytelnictwa
prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela.