I Niedziela Adwentu
(27.11.2022 r.)

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy Rok Kościelny, a w nim nowy okres liturgiczny – Adwent, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię.
2. Przypominamy, że Roraty są odprawiane codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel o godz. 17.00. W sposób szczególny zachęcamy do udziału dzieci z lampionami.

3. W nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy następujące wydarzenia:
  • we wtorek.
  • w środę – św. Andrzeja Apostoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie miała miejsce po Mszy św. roratniej.
  • w czwartekI Czwartek Miesiąca. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy całą Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz Przyjaciół Seminarium Duchownego w Świdnicy. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo do Chrystusa Kapłana.
  • w piątekI Piątek Miesiąca. Spowiadać będziemy od 17.00 do 18.00.
  • w sobotę – I Sobota Miesiąca. Na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy Rodzinę Radia Maryja oraz Róże Różańcowe. Msza św. zostanie poprzedzona Różańcem Fatimskim. Po Mszy św. dokonamy zmiany tajemnic różańca św. Informujemy, że tym dniu odwiedzimy naszych chorych.
  • w niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się kwesta do puszek, z przeznaczeniem na pomoc Polakom żyjącym na Wschodzie. Za wszelkie ofiary oraz życzliwość składamy serdeczne podziękowania.
4. W naszej parafii rozpoczął się cykl spotkań pt. Szkoła modlitwy osobistej. Co to jest? To cykl 4 spotkań, które będą organizowane w auli Domu Parafialnego w cztery kolejne piątki do 16 grudnia o godz. 18.00. Celem spotkań jest odnowienie, rozbudzenie wiary. Zapraszamy każdego, kto pragnie zmierzyć się z tym tematem, naprawdę warto.

5. Uprzejmie informujemy, że poświęcone opłatki wigilijne są rozprowadzane przy naszym kościele, na cmentarzu parafialnym oraz w kancelarii. Zachęcamy do ich nabywania. Zebrane fundusze przeznaczone będą na bieżące potrzeby przy naszym kościele. Za życzliwość i zrozumienie oraz hojność serca serdecznie DZIĘKUJEMY. Cena jednego opakowania wynosi 10 zł, kto z Państwa ma życzenie można złożyć większą ofiarę. Do nabycia są także świece wigilijne oraz kalendarz na przyszły rok. Zebrane fundusze przeznaczone będą na wigilijne dzieło pomocy potrzebującym.

6. Do nabycia jest również prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela. Dzieciom polecamy Małego Gościa Niedzielnego do dobrego przeżywania Mszy św. roratnich.