BOŻE NARODZENIE
 (25. 12. 2022 r.)

1. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia całej wspólnocie parafialnej i Gościom życzymy wielu łask Bożych. Niech ten czas świętowania pozwoli nam zbliżyć się w wierze do Jezusa Chrystusa. Równocześnie niech to będzie czas, który utrwali nas w braterskiej miłości, zgodzie i pokoju. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i zdrowia.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy
Ojcom Ministrantom, Panom, S. Beacie oraz pani za przygotowanie naszej świątyni do dzisiejszej Uroczystości. Również dziękujemy wolontariuszom zaangażowanym w działalność charytatywną naszej parafii oraz Parafialnemu Oddziałowi Caritas – serdecznym i staropolskim słowem „Bóg zapłać”. Dziękujemy za ofiary złożone przy okazji opłatków, jak również za ofiary składane na bieżące potrzeby naszej parafii.

3. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy następujące wydarzenia liturgiczne:
  • w poniedziałek przypada Drugi Dzień Świąt wspomnienie św. Szczepana pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona, będzie na utrzymanie Seminarium Duchownego.
  • we wtorek – św. Jana Chrzciciela, Apostoła i Ewangelisty.
  • w środę św. Młodzianków, męcz. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się nowenna do MB Nieustającej pomocy.
  • w piątek św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  • w sobotę przypada ostatni dzień Starego Roku. W związku z tym zapraszamy na Mszę św. dziękczynno – błagalną o godz. 17. 00. Po jej zakończeniu będziemy celebrować nabożeństwo eucharystyczne.
  • w przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i początek Nowego Roku. Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 6. 30.
4. Uprzejmie informujemy, że od 2 stycznia tj. od poniedziałku rozpoczniemy wizyty duszpasterskie u katolickich rodzin naszej Parafii.

5.
Do nabycia
prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela. Dzieciom polecamy Małego Gościa Niedzielnego.